اخبار فیلم و سریال

یک میلیون و 250 هزار تماشاگر سینمای آنلاین

طرح سینمای آنلاین از 24 فروددین ماه ماه 1399 برای حمایت از سینمای کشور‌ایران در چالش متأثر از شیوع بیماری کرونا و با نمایش فیلم خروج، آغاز به فعالیت کرد.

 

سینمای آنلاین در ایران

پیرو این مسیر چهار فیلم طلا و جواهرات، زیرنظر، مهمان ‌خانه ماه ‌نو و تیغ و ترمه هم به آن پیوستند. با گذشت بیش تر از یک ماه از آغاز این طرح و در‌پی فرآیند آگهی از تعداد بلیط‌ های فروش رفته، نزدیک به نیم میلیون بلیط به طور کلی دو پلتفرم فیلیمو و نماوا تا کنون خریداری شده‌ است. این آمار که به صورت بی واسطه به ازای هر خرید ثبت و به صورت تجمیعی از دو پلتفرم صاحب خانه این طرح یعنی نماوا و فیلیمو اعلام میگردد، خبر از پول در گردش حدود 7 . 5 میلیارد تومانی برای سینمای ایران می دهد.

در طرح نمایش آنلاین که بلیط آن 15 هزار تومان قیمت ‌گذاری شده و هر بلیط تا هشت ساعت بعداز خرید اعتبار مشاهده داراست، متناسب با متغیرهای مشاهده در شبکه نمایش خانگی، برای هر بلیط دست‌کم 2 . 5 تماشاگر در حیث گرفته می گردد.

 

جدیدترین مطالب: برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم 99

 

به همین ترتیب می‌توان بیش تر از یک میلیون و 250 هزار تماشاگر را در برهه زمانی یک ماه از استارت طرح نمایش آنلاین برای این پنج فیلم برآورد کرد. همینطور به دلیل وابستگی دریافت کردن مستقیم 70 درصد از درآمد فروش به صاحب و مالک اثر , کلاً بیش تر از 50 فیلم درخواست کننده نمایش آنلاین‌اند و تصمیم بر این است که‌این طرح با نمایش هفتگی دست کم دو فیلم ادامه پیدا نماید.

این میزان استقبال تماشاگران مجموعاَ دو پلتفرم نماوا و فیلیمو در حالی تعیین شده که طرح سینمای آنلاین جز در هفته سوم نمایش فیلم خروج و آن نیز به‌صورت کاملاً محدود , هیچ‌گونه تبلیغ تلویزیونی نداشته و فیلم‌هایی که در صورت نمایش سینمایی می‌توانستند قابلیت تبلیغ تلویزیونی داشته باشند هم متأسفانه حال طی طرح نمایش آنلاین از آن محروم شده‌اند.

اگر‌چه شواهد از موفقیت در آستانه طرح نمایش آنلاین حکایت دارد البته قضاوت قطعی را می بایست به آتی موکول کرد. به این دلیل که در صورتی‌ که ملازمت، هماهنگی، همدلی و اخلاق حرفه ‌ای عالی فعلی فی مابین مدیران سینمایی، صاحبان اثر ها، توزیع ‌کنندگان و بینندگان مراقبت شود قطعاً این فرمان تأثیر بسزایی بر اقتصاد سینما و ارتقا اشتغال درین حوزه خواهد داشت. همینطور قابل ذکر است درسمت شفافیت هرچه بیشتر طرح سینمای آنلاین، آمار تجمیعی فروش در آتی هم اعلام خواهد شد.

به روز رسانی در تاریخ : 1399/12/4

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top