اخبار فیلم و سریال

اسکار ۲۰۲۱ به کدام کارگردانان میرسد؟

اسکار ۲۰۲۱

چشم همه بازیگران، کارگردانان و اهالی سینما به اعلام اسامی انجمن کارگردان ‌های آمریکا (اسکار ۲۰۲۱ دوخته) شده تا معلوم شود امسال شانس کدام کارگردانان بیشتر از بقیه است، باید دید انجمن کارگردان ‌های اسکار امسال به سراغ انتخاب یک کارگردان زن می‌رود یا یک فیلمساز غیر سفید پوست.

اسکار ۲۰۲۱

اسکار ۲۰۲۱

 

تا به اینجای فصل جوایز، آرون سورکین و کلویی ژائو موفق ‌ترین کارگردان ‌های امسال بوده‌اند.

پیش بینی انتخاب کارگردان ‌های اسکار ۲۰۲۱ به این شکل است:

 • کلویی ژائو برای فیلم سرزمین آوارگان

  او پیش از این هرگز نامزدی اسکار را کسب نکرده و داستان فیلم درباره رکودی بزرگ در آمریکا و سفر یک خانم مسن تنها به عنوان یک خانه به دوش در غرب آمریکا است.

 • آرون سورکین برای دادگاه شیکاگو ۷

  او قبل از این سه نامزدی اسکار کسب کرده و برای فیلمنامه «شبکه‌اجتماعی» اسکار فیلمنامه اقتباسی را نیز به دست آورده است. داستان فیلم متمرکز بر ۷ نفر دادگاهی، در شیکاگو است که اتهام ‌های مختلفی پس از تظاهرات کنگره ملی دموکرات در سال ۱۹۶۸ به آنها وارد شده است.

 •  رجینا کینگ برای فیلم شبی در میامی

  وی یک نامزدی اسکار و یک برد برای بازی در نقش زن مکمل در فیلم «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» در کارنامه دارد. این اولین تجربه این بازیگر سیاهپوست در فیلمسازی است که داستانش درباره حضور ۴ نماد فعال اجتماعی، موسیقی و ورزش یعنی مالکم ایکس، محمد علی، جیم براون و سم کوک در سال ۱۹۶۴ در هتلی در میامی است.

 • امرالد فنل برای فیلم زن جوان امید بخش

  تاکنون هرگزی نامزدی اسکار ۲۰۲۱ را کسب نکرده و داستان این فیلمش درباره زن جوانی است که از یک واقعه غم‌انگیز در گذشته‌اش آسیب دیده است.

 •  پل گینگراس برای فیلم اخبار جهان

  وی یک بار برای فیلم یونایتد ۹۳ نامزدی اسکار را در سال ۲۰۰۶ کسب کرده است. این فیلم درباره یک‌ سرباز کهنه کار جنگ‌ های داخلی است که می‌ خواهد یک دختر نوجوان را علیرغم میلش به خانواده ‌اش برساند.

 •  دیوید فینچر برای فیلم منک

  وی با ۲ نامزدی اسکار برای  فیلم مورد عجیب بنجامین باتن در سال ۲۰۰۸ و فیلم شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۰، فیلمش را درباره نویسنده فیلمنامه همشهری کین ساخته است.

 •  فلوریان زلر برای فیلم پدر

  وی تاکنون نامزد اسکار نبوده و این فیلم او درباره رابطه پر از شک یک پدر پیر و دختر میان ‌سالش است.

 • اسپایک لی برای فیلم ۵ قطره خون

  وی تاکنون ۵ نامزدی اسکار داشته و سال ۲۰۱۸ برای فیلمنامه بلک‌کلنزمن این جایزه را دریافت کرده و یک اسکار افتخاری هم در سال ۲۰۱۶ برده است. این فیلم درباره ۴ کهنه سرباز آمریکایی آفریقایی تبار است که به ویتنام برمی‌گردند تا بقایای رهبر گروه خود و گنجی از طلا که وی کمک کرده بود پنهان کنند، را پیدا کنند.

 •  شاکا کینگ برای فیلم یهودا و مسیح سیاه

  وی هرگز در هیچ مراسم اسکاری نامزد اسکار نبوده و داستانش روایت ‌گر زندگی فرد همپتون رهبر گروه «پلنگ سیاه» است که در سال ۱۹۶۹ در ۲۱ سالگی با یورش به خانه‌اش کشته شد.

 • لی آیزاک چونگ برای فیلم میناری

  وی تاکنون هرگز نامزدی اسکار ۲۰۲۱ را نداشته و فیلمش درباره یک خانواده کره‌ ای است که به آرکانزاس نقل مکان می‌کنند تا در دهه ۱۹۸۰ یک مزرعه به راه بیندازند.

اسکار ۲۰۲۱

اسکار ۲۰۲۱

در رتبه ‌های بعدی داریوس ماردر برای فیلم آوای متال، جورج سی وولف برای فیلم بلک باتم مارینی، کریستوفر نولان برای فیلم تنت، کوین مک‌ دونالد برای فیلم موریتانیایی، کلی ریچارد برای فیلم اولین گاو، کورنل ماندروکزو برای فیلم تکه‌هایی از یک زن، جورج کلونی برای فیلم آسمان نیمه شب، سوفیا کاپولا برای فیلم روی صخره‌ها، سم لوینسون برای فیلم  مالکوم و ماری و توماس وینتربرگ برای فیلم دور دیگر جای دارند.

اسکار ۲۰۲۱

اسکار ۲۰۲۱

منبع : oscar.go.com

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top