اخبار فیلم و سریال

انتقاد اسکورسیزی از سینمای هالیوود

اسکورسیزی

به نقل از روایتی، مارتین اسکورسیزی مقاله ای در تقدیر فدریکو فلینی اسطوره سینمای ایتالیا، از بی ارزش شدن سینما ابراز تاسف کرد. این فیلمساز برجسته در مقاله ای انتقادی گفت صنعت سینمای امروزی از منظر محتوایی واقعا بی ارزش شده است.

اسکورسیزی

 

وی افزود: همین دوازده سال پیش، اصطلاح محتوا فقط هنگامی که مردم در مورد سینما در سطح جدی بحث می کردند شنیده می شد و اندازه گیری می شد. سپس، به تدریج، بیشتر و بیشتر توسط افرادی که شرکت های رسانه ای را تصاحب می کردند، استفاده شد، که بیشتر آنها چیز خاصی در مورد تاریخچه هنر نمی دانستند.

 

اسکورسیزی در انتقاد خود از سینمای فعلی هالیوود

این کارگردان اسکار گرفته هالیوود در ادامه افزود: سرویس های اینترنت برای کار من مفید بوده اند بدون نتفلیکس «مرد ایرلندی» وجود نداشت و بدون اپل نیز «قاتلان ماه کامل» به اتمام نمی رسید. هنر سینما به طور سیستماتیک پسرفت کرده، به حاشیه کشیده شده و بی ارزش شده و به پایین ترین سطح خود که همانا ایجاد «محتوا» محسوب می شود، تنزل کرده است.

اسکورسیزی در مورد تجربه  فیلم زندگی شیرین محصول 1960 از فلینی می نویسد: اینجا هنرمندی بود که توانست اضطراب دوران سلاح های هسته ای را بیان کند، این حس که واقعاً هیچ چیز مهم نیست، زیرا همه چیز و همه در هر لحظه می توانند نابود شوند. ما هم این شوک را احساس کردیم، همچنین هیجان عشق فلینی به هنر سینما را حس کردیم و به تبع آن، عشق به خود زندگی.

اسکورسیزی در انتقادات خود از سینمای حال حاضر هالیوود خواستار بازسازی این صنعت زیبا شد، حتی با علم به اینکه تجارت فیلم اکنون تجارت سرگرمی بصری بسیاری و مسلط جهان است.

اسکورسیزی

مارتین چارلز اسکورسیزی متولد 17 نوامبر 1942

کارگردان، فیلم‌ نامه‌ نویس، تهیه ‌کننده، هنرپیشه و تاریخدان آمریکایی است. این کارگردان معروف سینما، عناوینی دارد مثل تمامی جوایز معتبر سینمایی دنیا جایزه اسکار، جایزه گلدن گلوب، جایزه بفتا، جایزه انجمن اتحادیه کارگردانان آمریکا، جشنواره کن، جشنواره فیلم ونیز و انجمن های مهم مختلف منتقدین آمریکا و جهان و همچنین معروف‌ترین جایزه تلویزیونی آمریکا جایزه امی است.

در بسیاری از رده ‌بندی‌های سینمایی اسکورسیزی را به عنوان بهترین کارگردان زنده و حال حاضر دنیا پس از جنگ جهانی دوم و یکی از سه کارگردان برتر تاریخ سینما می‌ شناسند. کارگردانی که پس از گذشت نزدیک به 50 سال، همچنان نامی بزرگ، مطرح و مهم در عرصه کارگردانی سینما دارد. اکران هر فیلم جدیدش را اتفاق مهم سینمایی دانسته و به وفور مورد ستایش منتقدین واقع می‌شود.

او را با فیلم‌های ماندگارش، خیابان‌های پایین شهر، راننده تاکسی، گاو خشمگین، رفقای خوب و البته دوستی و همکاری متناوبش با بازیگر بزرگ سینما، رابرت دنیرو می‌شناسند. اسکورسیزی اسکار کارگردانیش را برای فیلم موفق رفتگان به دست آورد.

نکته جالب توجه در مورد رکورد منحصر به‌ فرد او اینکه، از 6 فیلم اسکورسیزی که در قرن اخیر کارگردانی کرده ‌است، 5 فیلم کاندید بهترین فیلم و کارگردانی سال در مراسم جایزه بافتا، جایزه گلدن گلوب و جایزه اسکار شدند! و در این بین جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای رفتگان و جایزه گلدن گلوب بهترین کارگردانی را برای سه فیلم دار و دسته‌های نیویورکی و رفتگان و هوگو دریافت کرده ‌است.

اسکورسیزی

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top