مصاحبه

تلاش وزیر ارشاد برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی 1399

جشنواره موسیقی نواحی

در شب دوم سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران شاهد حضور گرم حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (سیدمجتبی حسینی) به همراه 4 اکیپ از استان بوشهر،گلستان، کرمان و زنجان در کاروانسرای تاریخی گنج علیخان کرمان بوده ایم.

آقای حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنانی در این مراسم داشت: هر نقطه ای از خاک کشورمان ایران آراسته به لهجه‌ و زبانی است که زیبایی آن با پیوند موزیک زیباتر می‌شود.

آقای حسینی با اعلام اینکه تجربه موزیک نواحی، یادآور و یادگاری مهم و ارزشمندی می باشد که با گذشت سال ها امروز به دست ما رسیده است. همچنین وی بیان کرد: موسیقی نواحی را می توان میراثی ارزشمند دانست که می تواند منبع آفرینش‌های جدید هنری باشد.

سخنان معاون وزیر ارشاد در مورد برگزاری جشنواره موسیقی نواحی

معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد که سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی کشور ایران با وجود شرایط دشوار کرونایی همچنان برگزار می شودو او ادامه داد: سعی داریم تا در هر شرایطی چراغ جشنواره روشن باقی بماند و موزیک نواحی درخشان تر و بهتر از قبل باشد.

او همچنین ادامه داد: موسیقی نواحی را می توان به عنوان سرمایه‌ای وسیع برای امروزیان و نسل آینده کشورمان دانست. در این باره نیز گفت: ما سعی می کنیم تا با برگزاری گردهمایی های پژوهشی وجه علمی موسیقی نواحی ایران را در سطح جهان مطرح کنیم.

برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران

از سری مطالب مرتبط جشنواره های ایران:

فیلم ابلق برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم مردمی

برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم 99

حسینی اشاره کرد که پیوند عمیقی میان موسیقی نواحی و موسیقی کلاسیک وجود دارد که توجه ویژه ای باید به آن داشت. او در این باره گفت: برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در شرایط سخت کرونایی نشانگر این پیام است که بعد از هر حادثه ای بهاری نیز وجود دارد.

معاونت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امید داریم تا جشنواره موسیقی نواحی در سال‌های آتی بدون وجود کرونا و مجلل و باشکوه تر از قبل برگزار شود.

بنا بر گزارشی در شب دوم جشنواره موسیقی نواحی ایران 4 گروه از استان‌ زنجان، بوشهر، گلستان و کرمان به صحنه رفتند.

سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی کشورمان از تاریخ دهم تا سیزدهم آبان 1399 به مدت زمان 4 شب در محل کاروانسرای تاریخی گنجعلی خان کرمان برگزار شده است. به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا امکان وجود تماشگر و حضور برای مشاهده آثار وجود ندارد. تمامی اجاره ها از ساعت 19 الی 21 به شکل زنده از دنیای مجازی پخش شده است.

در یکی از شب ها با اجرای بی نظیر علی شاه جوشن پور و فرامرز زارعی به عنوان خواننده، اصغر جوشن پور با عنوان نوازنده چنگ (قیچک) از شهر منوجان استان کرمان و سید موسی حسینی به عنوان خواننده، محمدرضا برزگر باعنوان نوازنده دوتار از شهر علی آباد کتول استان گلستان ؛ حیدر احمدی با عنوان خواننده، عبدالحمید تنگستانی با عنوان نوازنده نی استان بوشهر؛ التفات داوود بیگی با عنوان نوازنده قوپوز و خواننده استان زنجان هنرنمایی کرده اند..

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top