اخبار فیلم و سریال

فیلم سرخ‌ پوست – اکران 98

 فیلم سرخ‌ پوست

 فیلم سرخ‌ پوست یکی از فیلم های برتر ایرانی

فیلم سرخ‌ پوست برای اولین بار، روز جمعه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۷(۱ فوریه ۲۰۱۹)، در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین دوره جشنوارهٔ فیلم فجر به نمایش درآمد و در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ در سینما های کشور اکران شد. فیلم سرخ‌ پوست اکنون چهارمین فیلم پرفروش غیر کمدی تاریخ سینمای ایران می باشد.

 فیلم سرخ‌ پوست

 

 فیلم سرخ‌ پوست در ژانر درام، معمایی، عاشقانه به کارگردانی و نویسندگی نیما جاویدی و تهیه ‌کنندگی مجید مطلبی محصول سال ۱۳۹۷ می‌باشد.

این فیلم برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنوارهٔ فیلم فجر به نمایش درآمد و با نامزدی در ۸ رشته این جشنواره، توانست سیمرغ بلورین جایزهٔ ویژه هیئت داوران را به خود اختصاص دهد. مسعود فراستی در برنامه هفت این فیلم را بهترین اثر جشنواره دانست.

 فیلم سرخ‌ پوست

 

در سال ۱۳۴۶، یک زندان بسیار قدیمی در جنوب، به دلیل مجاورت با فرودگاهِ در حال ساخت، در حال تخلیه است. سرگرد نعمت جاهد، رئیس زندان، به همراه مأمورانش در حال انتقال زندانیان به زندان جدید هستند و قرار است خود سرگرد به همراه افرادش تا عصر زندان را تخلیه کنند.

سرهنگ مدبر که مافوق جاهد است، به نزد او در زندان می‌رود و می‌گوید که جاهد ترفیع گرفته و قرار است جانشین خود او شود. جاهد که از شنیدن این خبر خوشحال است، طی یک تماس تلفنی متوجه می‌شود که یکی از زندانیان به نام احمد ملقب به احمد سرخ ‌پوست همراه با دیگر زندانیان نبوده ‌است.

 فیلم سرخ‌ پوست

فیلم سرخ‌ پوست

 

تحقیقات بعدی، جاهد را مطمئن می‌سازد که سرخ‌ پوست در زندان است و در قسمتی از همان زندان پنهان شده ‌است. هم‌زمان، یک مددکار زندان به نام سوسن کریمی به دیدن جاهد آمده و به وی می‌گوید که حکم سرخ ‌پوست به طرز مشکوکی از حبس به اعدام تغییر کرده‌ است. جاهد که حکم ترفیع خود را در خطر می‌بیند به همراه نیروهای خود، تمام زندان را برای پیدا کردن سرخ ‌پوست جستجو می‌کند. که در این حین جاهد عاشق یکی از مددکار های زندان میشود.

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top