مصاحبه

ماجرای جذاب عاشق شدن کارگردان گشت ارشاد

شب پیشین مهران مدیری صاحب خانه سعید سهیلی کارگردان سینما بود .

در جزو اذعان کرد و گو سهیلی در جواب به مدیری در رابطه به دست آوردن او‌لین سیمرغ برای اولی فیلمش اظهار‌کرد : آری درسته , ولی سیمرغ را ندارم چرا‌که از اینجانب دزدیدند!

سهیلی در رابطه ساخت اثر ها خویش اذعان کرد : فیلم‌هایی در رابطه نزاع ساختم ولی سه گانه‌ای داشتم که دو تا از آن ها فیلم «مردی مشابه باران» و فیلم «مردی از مال بلور» را ساختم و یک کدام از نمایش نامه ها را هنوز دارم که احتمال دارد روزی آن را بسازم .

او خاطر نشان کرد : ولی در فیلم‌های کمدی و اجتماعی که ساختم , رگه‌هایی از آدم‌های مبارزه در آنان موجود هست .

سهیلی در جواب به سوال مدیری در رابطه حریق زدن کارت منزل سینما اذعان کرد : در یک کدام از برنامه‌ها در اعتراض به بعضی از مساله , کارت منزل سینما و کانون کارگردانان را حریق زدم .

او خاطر نشان نمود : غلط اینجانب این بود که در لحظه دستم گرفتم و عصبی شدم و کارت را حریق زدم . ولی هنوز نیز همراه خودم دارم , چهار سال پیش این اتفاق افتاد و اینجانب کماکان تعلیق هستم . منرا از منزل سینما اخراج کردند و اینجانب هنوز برنگشته ام . گوش شنوایی وجود نداشت البته با حریق زدن کارت سبب شد بعضا از حرف‌ها شنیده شود .

کارگردان گشت پند در رابطه هنرپیشه شدن فرزندان خویش اذعان کرد : عکس‌های اکثری دارم که در طول کارگردانی ساعد و سینا کنار اینجانب می باشند آنها با فضای سینما , بازیگران , نوروفروغ , صدا , تکان , لوکیشن بزرگ شدند . نفس کشیدند , اینقدر که در پشت صحنه بودند در مکتب و فوتبال و خونه نبودند . این تاثیر گذار بود و بدین حوزه علاقه‌مند شدند .

سهیلی در جواب به سوال مستمر مدیری در رابطه وصلت توضیح اعطا کرد : ۲۶ ساله بودم , کتابخانه می‌رفتم و کتاب می‌خواندم یک کدام از مسئولان کتابخانه که برای ناهار می ‌رفت , اینجانب جای وی می‌نشستم ; یک روز اتفاقی فولدر ها را نگاه کردم و کارت عضویت کتابخانه را دیدم . آنجا یک عکس و یک کارتی را دیدم که از عکس و نام خوش آمد و باقی قصه . . . ( خنده )

سهیلی خاطر نشان کرد : همسرم سه مدرک لیسانس داراست , فیلمنامه می‌نویسد , اما دوچندان کتاب میخواند فیلم می‌بیند و اهل تحقیق است .

سهیلی در رابطه جامعه روز جاری خاطرنشان کرد : جامعه روز جاری ما راز هر زمان و بهانه‌ای مردمان دو مدل میشوند , ولی به لحاظ اینجانب بایستی با هر عقیده و سلیقه‌ای کنار نیز باشیم . هیچ کسی را از دایره آشتی خویش حذف و ترک نکنیم به دلیل آنکه مشترکات بخش اعظمی با نیز داریم .

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top