مصاحبه

مصاحبه جنجالی با سیلوستر استالونه در 2021

سیلوستر استالونه

ارتباط سیلوستر استالونه با شخصیت راکی

ارتباط سیلوستر استالونه با بازیگر شخصیت راکی بوکسوری که بیش تر از چهار دهه در نقش آن بازی نموده است، ارتباطی توانا و غیرقابل انکار است. در این گفتگو با خبرنامه ورایتی، استالونه راجع به تاثیر این شخصیت بر زندگی و حرفه وی و این مجموعه فیلم‌ که سبب ساز به شهرت رسیدن وی شد، سخن می‌گوید.

تاکنون، سیلوستر استالونه ۷۳ ساله هیچ‌ وقت به صورت عمومی در خصوص تاسف بزرگ خویش صحبت نکرده بود : نداشتن سهمی از این مجموعه فیلم.

در طی این سالیان، حضور وی در ۸ فیلم این مجموعه، باعث فروش بالای آن، تقریبا بیشتر از ۲۲۵ میلیون دلار در جهان , شده ‌است. البته استالونه معتقد است بایستی سهمی از حق فروش این مجموعه به وی داده می شد، میراثی که پس از مرگش به فرزندانش برسد. وی سادگی خود و نداشتن احساس تجارت را تقصیر‌ کار اصلی این اتفاق می داند.

 

سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه

صحبت های تهیه کننده در باره سیلوستر استالونه :

اما از نگاه تهیه‌کننده «راکی» , آیروین وینکلر , با وجود دستمزد بالای استالونه برای هر فیلم و سودی که از فروش آن به او میرسد , این اظهار نظر او غیرمنطقی است.
وی همینطور در‌این مذاکره در زمینه ی مشکلاتش در صنعت سینما و سختی‌هایی که در زمان این سال ها کشیده است , صحبت کرد.
سیلوستر استالونه در زمینه فیلم‌ نامه اولی فیلم «راکی» در سال ۱۹۷۵ بیان کرد : در واقع داستان آن استعاره‌ای از زندگی است . «راکی» یک قصه عاشقانه بود . قصه در زمینه‌ی عشق و علاقه او به همسرش بود. او علتی برای مبارزه کردن داشت و دلیلش عشق و علاقه به همسرش بود.

 

این صحبت واقعیت دارد که پس از اولین فیلم «راکی» میلیونر شدید؟

سیلوستر استالونه : فکر کنم این اولین و آخرین حدسم بود که در مورد فروش یک فیلم درست از آب درآمد.

یعنی درآمد شما از فیلم اول چقدر بود؟ در حدود ۲.۵ میلیون دلار، که برای من واقعا باورنکردنی بود. خوشبخت‌ترین انسان روی زمین بودم. یک سال قبل از بازی در فیلم راکی حقوق سالانه من در حدود ۱۴۰۰ دلار بود. من هفته ‌ای ۳۵ دلار و در ماه  حدود ۱۰۰ دلار حقوق دریافت میکردم. برای فیلم سوم چقدر دریافت کردید؟ در حدود ۱۲۰ هزار دلار.

در مورد تبلیغاتی که MGM بر اساس حضور شما در فیلم ‌هایش کرد چه؟ درآمد آنها حدودا باید میلیون ‌ها دلار در طی این ۴۵ سال بوده باشد! اما چیزی از آن به من نرسیده است.

من قبلا هم چند‌ بار، پس از ساخت فیلم راکی 2 این موضوع را مطرح کردم. راکی 2 و سپس راکی 3 فروش بسیار بالایی داشتند. به سازنده ‌های فیلم اعلام کردم از آن‌ جایی که داستان این فیلم را من خلق کرده‌ام، دوست دارم من هم در این پروژه سهیم باشم. اما این اتفاق هیچ‌ وقت نیفتاد. بنابراین من هیچ سهمی از فیلم‌های «راکی» ندارم.

 

چرا برای گرفتن سهمی از اثری که سیلوستر استالونه خلق کرد، بیشتر تلاش نکردید؟

به نظرم این ‌طور می‌شود گفت که یک سری قوانین نا گفته در صنعت سینما وجود دارد و مخصوصا آن زمان نمی‌ شد بدون داشتن پشتیبان قدرتمند، خیلی کار ها کرد. استودیو فیلم ‌سازی قدرت را در دست داشت، آژانس ‌های بازیگری بر مبنی آن کار می‌کنند و وکلا نیز گاهی این ‌وری و گاهی آن‌ وری هستند.

وقتی در آخر (قبل از ساخت فیلم راکی 5 در سال ۱۹۸۵) مستقیما با آن ‌ها راجع به این موضوع مذاکره کردم، به آنها گفتم: برایتان دشوار نیست که تمام کلمات فیلم‌نامه را من نوشتم؟ من همیشه به شما وفادار بوده‌ام، داستان را نوشتم و کارگردانی کردم و حتی یک درصد از سهام این فیلم‌ها به من نمیرسد که پس از من به بچه ‌هایم برسد” و جوابی که به من دادند این بود: برای این‌کار حقوقت را گرفته‌ای. و دیگر این مذاکره ها ادامه پیدا نکرد.

 

سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top