نقد و بررسی

هدیه تهرانی چهره پول ساز سینمای ایران

هدیه تهرانی

یکی از چهره های پول ساز سینمای ایران هدیه تهرانی است. هدیه متولد ۴ تیر ماه سال ۱۳۵۱ میباشد. او با بازی در فیلم سلطان کار گردان معروف استاد مسعود کیمیایی وارد سینمای حرفه ای شد. هدیه تهرانی تا کنون برنده ۲ سیمرغ بلورین جشنواره فجر شده است یکی برای بازی در فیلم چهار شنبه سوری و قرمز. هدیه تهرانی نایب رئیس کمیته بانوان تای چی چوان نیز بوده است.

هدیه تهرانی
وی در سال ۱۳۸۸ نمایشگاه عکسی در خانه هنرمندان که شامل ۱۹۸ عکس بود را به نمایش گذاشت. همچنین او داور اولین دوره جشنواره ملی عکاسی ماسار در سال ۱۳۹۶ بود.

رضا جوادیه تهرانی پدر هدیه است و اصالتا گرگانی است و اصالت خانم بازیگر برخلاف نام فامیلی اش تهرانی نیست و گرگانی است. مادر هدیه تهرانی هم از گرگانی های اصیل است، او نیز یکی از فعالان محیط زیست است که رابطه خوبی با طبیعت و محیط زیست دارد.

در سال ۱۳۸۶ شایعه ازدواج و طلاق او با هومن بهمنش فیلمبردار معروف سینمای ایران سر زبون ها افتاد، و از سوی هیچ کدوم از آنها تکذیب نشد. بعد از چند سال شایعه ازدواج او با علی انصاریان مطرح شد که از سوی مادر هدیه تهرانی تکذیب شد.

 

هدیه تهرانی در آخرین دهه 1300

هدیه تهرانی از سال ۱۳۹۰ تا به حال در ۴ پروژه حضور داشته است. او که تا به حال در سریال‌ های تلویزیونی بازی نکرده است در سریال «قلب یخی» ساخته سامان مقدم به ایفای نقش می‌پردازد. این سریال برای شبکه نمایش خانگی تولید می‌شود و پایان هم نمی‌یابد. «پل چوبی» ساخته مهدی کرم‌ پور، «یک روز دیگر» ساخته حسن فتحی دو فیلم دیگر او در سال ۹۰ هستند. در سال ۱۳۹۱ او تنها دریک فیلم به ایفای نقش می‌پردازد که توقیف می‌شود: «آشغال‌ های دوست‌ داشتنی»

اوبرنده جایزه حافظ بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم شوکران ( ۱۳۷۹) ، برنده جایزه حافظ بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم کاغذ بی خط (۱۳۸۱) شد.

هدیه تهرانی

در مراسمی علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هدیه تهرانی و شماری دیگر از هنرمندان نشان درجه یک هنر اهدا کرد. اهدای این نشان با واکنش منفی اصولگرایان و روزنامه جوان همراه شد.
هیلدا تهرانی خواهر هدیه است که دستی در نویسندگی و شاعری دارد و نویسندگی فیلمنامه شب با بازی هدیه تهرانی یکی از آثار خواهر خانم بازیگر است.
هدیه اوقات فراغت خود را به طراحی داخلی میپردازد ، او به وسایل و اشیای قدیمی علاقه خاصی دارد.

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top