اخبار فیلم و سریال

اعتراضات امریکا راه خویش را به جشنواه کن باز کرد

استیو مک کویین کارگردان بریتانیایی مدتی است که روی سریال تلویزیونی «تبر کوچک» فعالیت میکند . این پروژه که سال ۲۰۱۹ سوییچ خورد با دو فیلم آغاز شد که هر دو شب پیش تحت عنوان فیلم‌های حاضر در فستیوال کن ۲۰۲۰ گزینش شدند .

این دو فیلم دربرگیرنده «منگراو» در ۲ ساعت و ۴ دقیقه و «لاورز راک» در یک ساعت و هشت دقیقه می باشند که هریک اپیزودی از «تبر کوچک» محسوب می گردند . سه فیلم دیگر مشتمل بر «آلکس ویتل» , «آموزش» و «سرخ , سپید و ابی» می‌باشند .

به گفته بی‌بی‌سی این پنج فیلم داستانی فردی در رابطه جامعه رنگین‌پوستان هند غربی یا این که کاراییبی را در لندن از آخرها ده سال ۱۹۶۰ تا نصفه ۱۹۸۰ قصه می کند . این تیتر از یک ضرب‌المثل آفریقایی گرفته شده که در سراسر کاراییب طنین‌انداز شده و آن این است که : در‌صورتی‌که درخت بزرگی هستی , هر مورد از ما تبری کوچک هستیم . این عبارت در شعری مردمی که بوسیله باب مارلی ساخته شد راه و روش یافت و در گالری سال ۱۹۷۳ او منتشر شد .

«تبر کوچک» اولی همت کارگردانی مک کویین بعداز فیلم «بیوه‌ها» است و اولیه رجوع و برگشت او به فستیوال کن بعداز سال ۲۰۰۸ که با فیلم «گرسنگی» بدین اتفاق افتاد رویه یافته بود و جایزه دوربین طلا جواهرات را تصاحب کرده بود .

مک‌کوئین در رابطه این تصمیمش اعلام کرد : اینجانب این فیلم‌ها را به جورج فلوید و کلیه اشخاص سیاه‌پوست دیگری که کشته شده‌اند – درحال حاضر چه چشم شده و یا این که نشده‌اند – در ایالات متحده , انگلیس و یا این که هر کشور دیگری در دنیا , نثار میکنم . در شرایطی که شما درختی بزرگ می‌باشید , ما «تبر کوچک» هستیم . معاش سیاهان اصلی است .

فیلم «لاورز راک» داستانی در رابطه یک برنا شیدا راک در اوایل ده سال ۱۹۸۰ – است که با بازی هنرپیشه مبتدی و تازه کار عمره –جی سنت آوبین در قبال «مایکل وارد» هنرپیشه غالب جایزه بفتا تاسیس شده است .

«منگراو» داستانی حقیقی از تیم فعالان سیاهپوست بریتانیایی که با اسم «منگراو ۹» شناخته می‌شدند و محاکمه‌ای است که سال ۱۹۷۰ در اولد بیلی صورت بخشید . لتیتا رایت از فیلم «پلنگ سیاه» و شان پارکرز از بازیگران این فیلم میباشند .

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top