اخبار فیلم و سریال

بازیگران مشهوری با سابقه بازی بیش از صد نقش

بازیگران هالیوود

فیلم ها و سریال های تلویزیونی بینندگان و دوستداران بسیاری دارند. این آثار با قصه ها و تجربه های کم نظیر بینندگان را مجذوب خود می کنند. قسمت اعظمی از این توانایی مجذوب کردن مربوط به بازیگران می باشد. بازیگرانی که در این فهرست گرفته اند نه تنها آروزی بازیگر شدن خویش را تحقق بخشیدند بلکه با نقش های گوناگون و صد البته مختلفی که بازی کردند، در خاطرات افراد بسیاری از سینما دوستان ماندگار شدند.

در این مقاله بازیگرانی را معرفی می کنیم که با توجه به آمار IMDb در بیشتر از ۱۰۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده اند ! البته مورد هایی نیز وجود دارد که در بیشتر از ۴۰۰ فیلم نقش آفرینی کرده اند. دنی ترخو، جیمز هونگ و اریک رابرت از جمله این افراد هستند.

در هر فیلم بازیگران بیشتر از هر عامل دیگری به چشم می آیند.

به نوعی بازیگران تبلیغ هر فیلم و یا سریالی هستند.

بازیگران با نقش هایشان ماندگار می شوند.

 

بازیگران با بیش از 100 فیلم

بتی دیویس/ ۱۲۳ نقش

او در سال ۱۹۰۸ به دنیا آمد و کار حرفه ای خود را از سن ۲۱ سالگی در برادوی شروع کرد. این بازیگر در سال ۱۹۳۲ با بستن قراردادی با برادران وارنر در فیلم سینمایی« مردی که نقش خدا را بازی کرد» به نقش آفرینی پرداخت. او در حوزه ای که در آن موقع تحت سلطه تمام و کمال مردان بود این توانایی را داشت که موفق شود و با دو فیلم سینمایی« خطرناک» و« جزبل» جایزه اسکار را با خود به خانه ببرد. او با ۱۲۳ نقشی که در طول کار حرفه اش بازی کرده در دوره خود به یکی از پردرآمدترین زنان ایالات متحده تبدیل شده بود. او در سال ۱۹۸۹ به خاطر بیماری سرطان جان باخت.

جودی دنچ/ ۱۲۸ نقش

این بازیگر انگلیسی تبار زاده ی سال ۱۹۳۴ است. او با همکاری با کمپانی های متعددی موفق شد به دنیای هنر ورود کند و اولین حضور سینمایی خود را در فیلم« راز سوم» محصول سال ۱۹۶۴ رقم بزند. او در ادامه در سریال های تلویزیونی به نقش آفرینی پرداخت و نهایتاً با مجموعه فیلم های جیمزباند معروف تر شد. او در ۱۲۸ فیلم سینمایی حضور داشته و سابقه بردن جایزه اسکار، بفتا و گلدن گلوب را در کارنامه خود دارد.

آنتونی هاپکینز/ ۱۳۷ نقش

آنتونی هاپکینز متولد سال ۱۹۷۳ در ولز، یکی از بازیگران مشهور سالهای های اخیر است. او در دهه ۶۰ میلادی کار حرفه ای خود را در حوزه سینما شروع کرد و در سال ۱۹۶۷ با فیلم« اتوبوس سفید» موفق به حضور فیلم های سینمایی شد. ۱۱ سال بعد او نخستین نقش اصلی خود را در فیلم« جادو» و« مرد فیلی» بازی کرد. او بعد از نقش آفرینی در کارکتر هانیبال معروفیتش چند برابر شد. نقشی که برای او یک جایزه اسکار نیز به همراه داشت. او با حضور پیدا کردن در ۱۴۰ پروژه عطش خود برای بازی در هر نقشی را به نمایش گذاشته است.

جکی چان/ ۱۴۲ نقش

جکی چان با اسم اصلی چان کونگ سانک زاده شده در سال ۱۹۵۴ هنگ کنگ است. همانگونه که می دانیم او نه فقط یک بازیگر معروف و محبوب است بلکه کارگردانی و نویسندگی فیلمنامه نیز انجام داده و در زمینه هنر های رزمی نیز مهارت خاصی دارد. او در مدت زمان کمی در دهه هفتاد با بازی در نقش های مکمل در کنار بروس لی فعالیت خود را آغاز کرد. او در سال ۲۰۱۶ یک جایزه افتخاری از اسکار گرفت که به دلیل ۱۴۲ فیلمی است که در آن ها به بازی پرداخته است.

رابرت ونگر/۱۵۱ نقش

رابرت ونگر، بازیگر و تهیه کننده اهل ایالات متحده، در سال ۱۹۳۰ زاده شد و در سن ۲۰ سالگی موفق شد بازیگری را با فیلم سینمایی« سال های خوش» شروع کند. سال ها بعد کمپانی فاکس قرن بیستم اجازه درخشش به او بعنوان یک ستاره جوان را داد و در فیلمی مثل« تایتانیک» محصول سال ۱۹۵۳ به نقش آفرینی پرداخت.

مایکل کین/۱۷۶ نقش

او زاده ۱۹۳۳ انگلیسی تبار است. در نخستین روز های بازیگری اسمش مایکل وایت بود که بعد ها به کین تغییر یافت و در حال حاضر به همین اسم او را می شناسند. او قبل از شروع حرفه اش در حوزه سینمایی در تئاتر و تلویزیون کار کرده بود. او سابقه بردن جایزه اسکار بازیگر نقش مکمل مرد و جایزه گلدن گلوب را نیز دارد. او تا به امروز در ۱۷۶ پروژه سینمایی به نقش آفرینی پرداخته است. تازه ترین پروژه او هم« تنت» است که کریستوفر نولان کارگردانی آن بوده است.

ساموئل جکسون/۱۹۱ نقش

این بازیگر که حدودا ۷۱ سال سن دارد، نخستین حضور مهم وی در یک فیلم سینمایی در سال ۱۹۷۳ بود؛ ولی تا وقتی که در فیلم سینمایی« داستان عامه پسند » تارانتینو در نقش یک قاتل بازی نکرد به شهرت حال حاضر خود نرسیده بود. او در ادامه موفقیت های خود را ادامه داد و تا به امروز در ۱۹۱ پروژه نقش آفرینی کرده است. او را می توان در سینمای این روز ها با فیلم های« جنگ ستارگان»،« مرد آهنی» و« مرد عنکبوتی» تماشا کرد.

کریستوفر پلامر/۲۱۶ نقش

کریستوفر پلامر تقریبا 70 سال از عمر خود را روی صحنه تئاتر گذرانده است. او از تونی و اسکار برای فعالیت های خود جایزه گرفته است. هنوز هم می توان نقش آفرینی های ماندگار او را در فیلم های« ذهن زیبا»،« الکساندر بزرگ»،« مردی که کریسمس را اختراع کرد» و« چاقو کشی » تماشا کرد.

کریستوفر لی/ ۲۸۲ نقش

این بازیگر بریتانیایی که در سال ۲۰۱۵ در سن ۹۳ سالگی فوت کرد، چیزی در حدود تقریبا ۳۰۰ نقش بازی کرده است. او در اواخر دهه ۴۰ با نقش های مکمل کار خود را شروع کرد. نقش آفرینی های او از فیلم هایی مانند دراکولا در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی، فرانکشتاین در سال ۱۹۵۷ و شرلوک هلمز در سال ۱۹۷۰ شروع می شود و تا فیلم سینمایی« ارباب حلقه ها» در سال ۲۰۰۰ ادامه پیدا می کند. نقش او در ارباب حلقه ها خیلی مورد تعریف و تمجید واقع شد.

در این لیست از بازیگران پر کار سعی شد تا بازیگران مشهوری که بیش از 100 نقش را بازی کرده اند مورد بررسی واقع شوند.

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top