اخبار فیلم و سریال

کریستوفر پلامر در سن 91 سالگی درگذشت

کریستوفر پلامر

درگذشت کریستوفر پلامر.
Christopher Plummer ، بازیگر برنده جایزه اسکار

کریستوفر پلامر

خبر دار شدیم که کریستوفر پلامر، بازیگر کانادایی و برنده یک جایزه اسکار در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

در تازه ‌ترین خبر ها سینما و تلویزیون، کریستوفر پلامر، هنرپیشه کانادایی و برنده یک جایزه اسکار درگذشت . ورایتی با نشر این خبر اظهار ‌کرد که کریستوفر پلامر روز جاری در سن ۹۱ سالگی در منزل مسکونی خویش در شهر وستن در ایالت کنتیکت دار فانی را وداع گفته است. کریستوفر پلامر بیشتر برای بازی در فیلم The Sound of Music ، مال سال ۱۹۶۵ شناخته می ‌شود که در آن نقش راهبر وان ترپ را بر عهده داشت. وی در دهه ۶۰ میلادی به مشروبات الکلی روی آورده بود، البته بعد از تزویج با الین تیلور زندگی خویش را دوباره از نو آغاز کرد.

بعداز آن پلامر در فیلم The Man Who Would Be King به کارگردانی جان هیوستون بازی کرد. پلامر در طی این سالیان بیشتر برای بازی در آثاری چون فیلم National Treasure، فیلم Inside Man، فیلم The Insider، فیلم Alexander، فیلم Star Trek VI : The Undiscovered Country، فیلم ۱۲Monkeys، فیلم A Beautiful Mind و فیلم Knives Out شناخته می‌گردد و فیلم The Last Full Measure آخرین اثری بود که در آن شاهد حضور او بودیم . همینطور پلامر صداپیشگی شخصیت چارلز مونتز در کارتون Up پیکسار را هم بر عهده داشت.

کریستوفر پلامر

علاوه ‌بر این، پلامر توانست برای بازی در فیلم Beginners، جایزه اسکار شایسته ترین هنرپیشه نقش کامل کننده مرد و جایزه گلدن گلوب را دریافت نماید . وی همینطور دو توشه دیگر و برای بازی در فیلم The Last Station و فیلم All the Money in the World هم پیروز شده نامزد اخذ جایزه اسکار شود . پلامر دو توشه و برای بازی در سریال Arthur Hailey ‘ s the Moneychangers و صداپیشگی در کارتون The New Adventures of Madeline، از مراسم امی هم جایزه دریافت نموده است.

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top