اخبار فیلم و سریال

دواین جانسون از عملکرد ترامپ به شدت انتقاد کرد

دواین جانسون با تکثیر یک ویدیوی پراحساس در توییتر , از حرکت «زندگی سیاهان کلیدی است» حمایت کرد و ابراز کرد در جریان تمامی اعتراض‌های سراسری مقابل مرگ جورج فلوید , ترامپ اصلاً توان رهبری نداشت .

او پرسید : تو کجایی؟ رهبرمان کجاست؟

این جملاتی بود که جانسون پیامش را با آن استارت کرد و به‌دنبال اعلام‌کرد : رهبر ما درین هنگامی که کشورمان به زانو درآمده , درخواست می‌نماید , صدمه چشم , عصبانی است , ناامید شده و دست‌هایش را برای امداد بلند کرده و فقط میخواهد صدایش شنیده شود , کجاست؟

این هنرپیشه با تکرار خطاب به ترامپ می پرسد : تو کجایی؟

در سراسر این ویدیوی طولانی که ۸ دقیقه و ۲۵ ثانیه است , جانسون به کرات این سوال را لابه‌لای حرف‌هایش مطرح می کند .

کشته شدن فلوید به دست پلیس مینیاپلیس در طول روز ۲۵ ماه می بعداز آن چهره اعطا کرد که یک سروان پلیس زانوانش را هشت دقیقه و ۴۶ ثانیه روی گلوی فلوید فشرد و او‌را خفه کرد .

جانسون پرسیده است : رهبر دلسوز ما کجاست , هنگامی میهن روی زانو افتاده و دستش را دراز کرده و بایستی بگوید : بایستید , با اینجانب بایستید چون اینجانب دارمتان . صدایتان را می‌شنوم . به شما گوش میدهم و شما سخن من‌را خواهید داشت چون اینجانب هر کاری با قدرتم میکنم تا زمان مرگم , نفس آخرم , هر کاری میکنم تا تغییری را که به آن نیاز داریم ساخت کنم , برای معمولی سازی برابری , چون معاش سیاهان کلیدی است . تو کجایی؟

گرچه جانسون در جایی از سخنانش نامی از ترامپ نبرده البته معین است که خطاب وی به رییس جمهوری آمریکاست . این هنرپیشه با این مونولوگ یک کدام از مهمترین موضع‌گیری‌های سیاسی خویش را در حین دوران کاری‌اش ابراز نموده است .

این هنرپیشه همینطور مطرح نموده است که «همه زندگی‌ها اصلی هستند» و اعلام‌کرد البته حال معاش سیاهان نیاز به حمایت داراست .

او خاطر نشان کرد : مطمئناً معاش همگی اصلی است , ولی درین لحظه , فعلا و این لحظه انفجاری که مملکت ما به زانو افتاده… بایستی این گزاره را به گویش بیاوریم : معاش سیاهان با اهمیت است .

سخنان ترامپ که در توییتر مطرح شد و در زمینه‌ی معترضانی که به غارت اموال همگانی و سری دست می‌زنند بود , از طرف اشخاص دارای شهرت و سیاستمداران زیادی با انتقاد گسترده روبه‌رو شده‌است .

جانسون در بخش دیگری از سخنانش گفته است : ما بایستی رهبرانی باشیم که به دنبالش هستیم . اینجانب یک توشه دیگر میپرسم : کجایی؟ آن رهبر دلسوز که گام برمی‌دارد و مسئولیت پاسخگویی کشورش و تمامی مردمان را بر دوش دارااست کجاست؟

او درپی می گوید : می دانی اینجانب چه میگویم , ما اینجا هستیم . همه‌مان اینجا هستیم مراحل تغییر تحول آغاز شده‌است . می‌توانی این را در همگی مرز و بوم احساس کنی . تغییر و تحول دارااست فیس میدهد . ما کتک میخوریم , بزرگ می‌شویم , خون می دهیم , ولی فرآیند تغییر و تحول آغاز شده‌است .

جانسون هفته پیش چهره ای منتشر کرده بود که با نقل قولی از فلوید روی کارت ویزیت خودش همراه بود : «نمی‌توانم نفس بکشم» و متنی در رابطه اتفاق ها اخیر را دربرمی‌گرفت و به خانواده و مردمان ایالات متحده تسلیت می‌گفت .

نظر دادن

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارها

To Top